Na współczesnym rynku znaleźć można wiele produktów ułatwiających sprzątanie mieszkania. Pomimo, że mycie okien nie zalicza się do najprzyjemniejszych obowiązków domowych to jednak, od czasu do czasu, trzeba to robić. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju myjki. Która będzie najlepsza i jak wybrać idealny model? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Myjka ciśnieniowa – czy warto w nią inwestować?

Myjki ciśnieniowe to jedne z najlepszych urządzeń do mycia okien, a mycie parą uważane jest obecnie za jedną z najbardziej skutecznych metod doczyszczania szyb i to bez konieczności użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Warto również zaznaczyć, że myjki ciśnieniowe pozwalają na doprowadzenie okien do idealnej czystości i to w bardzo krótkim czasie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych parametrach, to który sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, zależeć będzie przede wszystkim od indywidualnych potrzeb.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Jak można się domyśleć, myjka ciśnieniowa podczas pracy wykorzystuje moc pary wodnej. Przed przystąpieniem do procesu czyszczenia należy napełnić znajdujący się w niej pojemnik wodą i włączyć urządzenie. Woda zostanie wypchnięta na zewnątrz w postaci pary wodnej, para wyląduje na szybie, a myjka zbierze zabrudzenia za pomocą specjalnej nakładki. Warto zaznaczyć, że na dole myjki ciśnieniowej znajdują się dwa zbiorniki – na czystą i brudną wodę.

Urządzenie do mycia okien – jak wybrać najlepszy model?

Przed zakupem maszyny do mycia okien, należy przeanalizować wszystkie parametry techniczne, które odpowiadać będą za możliwości danego urządzenia. Niezależnie od tego, czy poszukujemy myjki ręcznej, czy manualnej, należy zwrócić uwagę na:

  • pracę w pionie i poziomie – dzięki tej funkcji będziemy mogli umyć myjką nie tylko okna, ale i inne powierzchnie;
  • czas pracy akumulatora – dobra ściągaczka elektryczna, to taka, która ma pojemny akumulator i krótki czas ładowania;
  • możliwość skutecznego mycia szyb – urządzenie nie powinno zostawiać smug!